Între 13-17 mai 2024, 6 elevi ai Școlii Gimnaziale „Ștefan cel Mare „Dancu/ Vieru Matei, Ungureanu Ștefania, Grecu Iuliana, Ciobanu Adelina, Colac Giovani și Ivanusca Delia/ indrumați de către doamna profesoară Acatrinei Ingrid și domnul profesor Rotariu Iulian, au participat la prima mobilitate a elevilor din cadrul proiectului Acreditare Erasmus+ 2023-1-RO01-KA121-SCH-000135260; activitățile s-au desfășurat la Collegi Dominiques din Barcelona. Elevii au vizitat laboratoarele, sala de festivități și sălile de clasa ale colegiului și au făcut cunoștință cu elevii și cu cadrele didactice ale Collegi Dominiques. Activitățile elevilor s-au axat pe principalul obiectiv al mobilității: dezvoltarea abilitaților socio-emoționale. Elevii au aflat informații prețioase despre disciplinele destinate dezvoltării competentelor socio-emoționale. Look inside – este una din disciplinele destinate introspecției personale, emoțiilor și sentimentelor. Pe lângă aceste activități elevii au avut ocazia să cunoască civilizația și cultura spaniolă, au exersat competențele de comunicare în limba engleză și competențele digitale. A fost o experiență deosebită !

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *