‪‪#‎educațieprincultură‬ – Explorează | Facebook

Cu ocazia Zilei Naționale a Lecturii elevii din clasele V-VII au participat la Biblioteca Comunală ,,Ion Creanga,, la o întâlnire cu domnul senator Liviu Brătescu. Elevii au povestit despre cărțile și eroii preferați și au citit din cărțile dăruite. Domnul senator Liviu Brătescu a citit un fragment și le-a răspuns elevilor la întrebările despre evenimentele importante ale istoriei, dar si despre ceea ce este esențial ca să reușim în viață. Cititul, perseverența, comunicarea permanentă sunt câțiva din pașii necesari pentru o reușită profesională. Elevii au aflat cum se fac legile și ce inițiative legislative va avea domnul senator. Felicitări tuturor!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *