Experiența preșcolarilor de la Grădinița cu Program Normal, Dancu, la Teatrul “ Luceafărul “a fost una magică , cu multe zâmbete , emoții și trăiri intense , ca însăși povestea transpusă pe scenă “ Muzicanții din Bremen “. Poate cel mai de seamă beneficiu pe care îl aduce o piesă de teatru celor mici este emoția, încărcătura afectivă pe care copilul o trăiește alături de personaje, împreună cu ele, faptul că împrumută din trăirile lor și le transpune în plan real, în mica lui realitate care prinde formă cu fiecare nouă experiență pe care o parcurge.

Teatrul este fascinația pură, este locul unde imaginația nu are limite iar joaca este o condiție esențială pentru a fi. Teatrul este însuși zâmbetul și bucuria nemăsurata e copilului care descoperă lumea prin farmecul poveștilor . Multumim mult întregii echipe de la Teatrul Luceafarul din Iasi dar și părinților care ne-au susținut în desfășurarea tuturor activităților din Săptămâna Altfel.

Profesori coordonatori: Turculeț Georgeta, Crețu Adriana, Costaș Maria, Manoliu Elena și Cadar Larisa.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *