Azi, 05.03.2023, s-a desfășurat la Liceul cu Program Sportiv- Iași Olimpiada Națională a Sportului Școlar la handbal, etapa pe zona rurală. Echipa de handbal băieți a Scolii ”Ștefan cel Mare” Dancu s-a confruntat cu echipele Școlilor Lunca Cetățuiii și Ciurea clasându-se pe locul I. Felicitări elevilor pentru spiritul competițional și pentru perseveranță demonstrată: Babulea Mihai, Macovei George, Soprovici Adelin, Tabuc Darius, Dancila Răzvan( 8 A), Nechită David(8 B), Dancila Alin, Miază-Noapte Cozmin(7B), Colac Giovani(6A), Ioniță Ianis(6 B). De asemenea, felicitări domnului profesor de educație-fizica, Valeriu Lăzărescu pentru coordonarea echipei de handbal băieți și pentru clasarea pe locul I! La cât mai multe victorii!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *